پنجره دوجداره پنجره دوجداره
دانلود رایگان افزونه فونت ایران برای مرورگرهای کروم و موزیلا
چهارشنبه 25 جولای 2018 2 سال قبل

دانلود رایگان افزونه فونت ایران برای مرورگرهای کروم و موزیلا

همه ما در سال های ابتدایی وب، قبل از اینکه در CSS3 بتونیم از فونت مشخصی برای سایت هامون استفاده کنیم با فونت Tahoma خاطره داریم. شاید Tahoma بهترین فونتی بود که به صورت پیش فرض بر روی سیستم عاملمون قرار داشت و ما اون رو به اجبار قبول، و کم کم بهش عادت کردیم! […]


همه ما در سال های ابتدایی وب، قبل از اینکه در CSS3 بتونیم از فونت مشخصی برای سایت هامون استفاده کنیم با فونت Tahoma خاطره داریم. شاید Tahoma بهترین فونتی بود که به صورت پیش فرض بر روی سیستم عاملمون قرار داشت و ما اون رو به اجبار قبول، و کم کم بهش عادت کردیم!

برای من فونت تاهوما قابل تحمل بود ولی فونت Arial و یا فونت های شبیه ش همیشه آزار دهنده و رو مخ بودن! فونت هایی که برای حروف انگلیسی خوب و برای حروف فارسی به معنای واقعی کلمه “افتضاح” هستن.

در حال حاضر فونت تاهوما برای بعضی از سایت های محبوب مثل توییتر، لینکدین و … یک فونت منقرض شده محسوب میشه و در اون ها کلمه ها و حروف فارسی غیرقابل تحمل و زشت هستن.

برای مثال توییت زیر را ببینید:

بد و زشت!
بد و زشت!

حالا این توییت را ببینید:

خوب!
خوب!

اکستنشن Firefox و Chrome برای بهبود فونت فارسی

مسئله بالا و فونت بد برخی از سایت ها برای کاربران فارسی زبان، من رو به این امر واداشت که یک اکستنشن برای بهبود فونت فارسی در این سایت ها بنویسم و با یک همکاری مشترک بین من و آقای مسلم ابراهیمی عزیز،شما میتونید از فونت های غیررایگان فارسی fontiran.com در سایت ها و شبکه های اجتماعی معروف و به صورت رایگان استفاده کنید.

در حال حاضر سایت سایت های Twitter ،TweetDeck ،Facebook ،Instagram ،Linkedin ،Wikipedia Telegram web ،WhatsApp web ،Trello ،Google Search ،Google plus پوشش داده شدن. در صورتی که سایت و شبکه اجتماعی دیگه ای رو میشناسید که به یه همچین امکانی نیاز دارن ممنون میشم معرفی کنید.

لینک های دانلود اکستنشن :

لینک دانلود اکستنشن برای مرورگر Chrome

لینک دانلود اکستنشن برای مرورگر Firefox

نوشته دانلود رایگان افزونه فونت ایران برای مرورگرهای کروم و موزیلا اولین بار در قالب خبری وردپرس | تابناک وب پدیدار شد.Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب