هیچ عذری از خودروسازان و قطعه‌سازان برای کاهش تولید و کمبود قطعات قابل پذیرش نیست
جمعه 3 آگوست 2018 2 سال قبل

هیچ عذری از خودروسازان و قطعه‌سازان برای کاهش تولید و کمبود قطعات قابل پذیرش نیست

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آشفتگی بازار خودرو اظهار داشت: کلیه وقایعی که از پایان سال ۹۵ تا به امروز رخ داده است صرف‌نظر از دلایل و علت‌های بین‌المللی و محیطی، مسایلی بسیار مبهم، پیچیده، غیرشفاف، فسادزا و مخربی بوده‌اند که سبب آشفتگی و تورم زیادی در […]


به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آشفتگی بازار خودرو اظهار داشت: کلیه وقایعی که از پایان سال ۹۵ تا به امروز رخ داده است صرف‌نظر از دلایل و علت‌های بین‌المللی و محیطی، مسایلی بسیار مبهم، پیچیده، غیرشفاف، فسادزا و مخربی بوده‌اند که سبب آشفتگی و تورم زیادی در بازار شده‌اند.

محمدرضا نجفی افزود: این تورم خلق‌الساعه جیب عده‌ای را با دسترنج دیگران، من غیر حق در یک دوره زمانی کوتاه پر کرد، این امر نتیجه تصمیمات ناسنجیده و نادرستی بود که در اواخر سال ۹۵ و اوایل سال ۹۶ اتخاذ و عملیاتی شد و تا اواخر سال ۹۶ هم علی‌رغم همه تذکرات ادامه پیدا کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: پایه و اساس بسیاری از آشفتگی‌های بازار خودرو اعم از خودروهای داخلی و وارداتی، رویکرد و اقدامات مذکور بود و به همین دلیل تحقیق و تفحصی که در مجلس آغاز کردیم و در حال حاضر در دستور کار مجلس قرار گرفته است یکی از محورهای مهم آن پرداختن به همان فرآیند مبهم نادرست و پیچیده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: این گونه وقایع خود را به بخش‌های دیگر اقتصاد و جامعه تحمیل می‌کند و زمانی که ما اقتصادمان را با اینگونه رفتارها غیرقابل پیش‌بینی می‌کنیم نتیجه آن این است که دیگر سرمایه‌گذاری در کشور به کفایت انجام نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: باید اقتصاد را پیش‌بینی‌پذیر کرده و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش داد. هر اقدامی که مخل پیش‌بینی‌پذیری بوده و حقوق ذینفعان قانونی و مشروع را نادیده بگیرد در واقع سرمایه‌گذاری و تولید و صنعت را غیراقتصادی و غیرممکن می‌کند و پرواضح است که این چالش آثار خود را در میان‌مدت و بلندمدت نشان خواهد داد.

نجفی در ادامه با اشاره به مشکلات صنعت خودرو بیان داشت: زمانی که اهداف کمی و برنامه‌های میان‌مدت و سالانه تولید مشخص باشد تامین مقادیر مورد نیاز قطعات و ملزومات داخلی و خارجی آن ممکن بوده و برنامه‌پذیر می‌شود و در چنین شرایطی پذیرفته نخواهد بود که با کاهش تولید خودرو و آشفتگی در بازار مواجه شویم، به این بهانه که کمبود قطعات داریم. طبیعی است که وظیفه متولیان این حوزه تامین منابع، قطعات و ملزومات با کیفیت، بهنگام و با قیمت تمام شده منطقی مطابق برنامه و اهداف تولید دوره‌ای است.

نوشته هیچ عذری از خودروسازان و قطعه‌سازان برای کاهش تولید و کمبود قطعات قابل پذیرش نیست اولین بار در دنده ۶ پدیدار شد.Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب