واردات یک میلیارد دلار قطعات خودرو با ارز ۴۲۰۰
شنبه 4 آگوست 2018 2 سال قبل

واردات یک میلیارد دلار قطعات خودرو با ارز ۴۲۰۰

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار گمرک، در چهار ماهه نخست سال‌جاری بیش از یک میلیارد دلار قطعات خودرو به کشور وارد شده است. بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد در چهار ماهه نخست سال‌جاری بیش از یک میلیارد دلار قطعات منفصله خودرو از گمرکات مختلف به کشور وارد شده است. بر این اساس […]


به گزارش تسنیم، بر اساس آمار گمرک، در چهار ماهه نخست سال‌جاری بیش از یک میلیارد دلار قطعات خودرو به کشور وارد شده است.

بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد در چهار ماهه نخست سال‌جاری بیش از یک میلیارد دلار قطعات منفصله خودرو از گمرکات مختلف به کشور وارد شده است. بر این اساس ۷۲۵ میلیون دلار قطعات منفصله خودرو با ساخت داخل کمتر از ۳۰ درصد، ۱۶۰ میلیون دلار قطعات با ساخت داخل ۵۰ درصد و بیشتر و ۱۳۸ میلیون دلار قطعات با ساخت داخل ۳۰ تا ۵۰ درصد وارد کشور شده است.

با توجه به اجرای سیاست‌های جدید ارزی از فروردین ماه و قرار گرفتن قطعات در گروه ۲ کالایی به نظر می‌رسد این حجم واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام شده باشد. همین موضوع سبب شد قیمت خودروهای مونتاژ داخل (در کارخانه) بیش از ۱۰ درصد افزایش نیابد.حالا به نظر می‌رسد با توجه به آنکه دولت قصد دارد با اجرای سیاست‌های جدید ارزی، تغییراتی را در نرخ تامین ارز کالاهای گروه ۲ ایجاد کند که به نظر می‌رسد از این پس شاهد تغییرات جزیی در قیمت کارخانه این خودروها خواهیم بود.

نوشته واردات یک میلیارد دلار قطعات خودرو با ارز ۴۲۰۰ اولین بار در دنده ۶ پدیدار شد.Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب