موتور وسپا الکتریکی می شود
پنج شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۷ 3 هفته قبل

موتور وسپا الکتریکی می شود

موتور وسپا یکی از نوستالژیک ترین انواع موتور سیکلت در دنیا و کشورمان محسوب می شود که طرفداران خاص خود را نیز دارد. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، مدت‌ها بود که اخبار ساخت اولین اسکوتر الکتریکی “وسپا” به نام “التریکا”(Elettrica) منتشر می‌شد و علاقه‌مندان مشتاقانه منتظر عرضه آن بودند. اکنون این شرکت […]


موتور وسپا یکی از نوستالژیک ترین انواع موتور سیکلت در دنیا و کشورمان محسوب می شود که طرفداران خاص خود را نیز دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، مدت‌ها بود که اخبار ساخت اولین اسکوتر الکتریکی “وسپا” به نام “التریکا”(Elettrica) منتشر می‌شد و علاقه‌مندان مشتاقانه منتظر عرضه آن بودند. اکنون این شرکت اعلام کرده است که از ماه اکتبر عرضه آن را در اروپا آغاز خواهد کرد و اوایل سال ۲۰۱۹ هم قدم به آمریکا و آسیا خواهد گذاشت.

شرکت مادر این محصول موسوم به “گروه پیاجیو”(Piaggio Group) هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است، اما در مطبوعات گفته است که با مدل‌های فعلی High-End Vespa همخوانی دارد.

التریکا با هر بار شارژ، حداکثر ۱۰۰ کیلومتر را می‌پیماید و عملکرد قوی‌تری نسبت به یک اسکوتر cc50 معمولی دارد.

شارژ کامل این اسکوتر، چهار ساعت به طول می‌انجامد و قابلیت هزاران بار شارژ یا حدود ۱۰ سال استفاده را دارد.

هنوز هیچ اشاره‌ای به بیشینه سرعت آن نشده است، اما حالت رانندگی “اکو” یا اقتصادی آن برای حفظ عمر باتری به ۳۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

التریکا کاملا بی‌صدا بوده و دارای برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی از جمله تشخیص عابران پیاده و خودروها همراه با پیشنهاد مسیرهای جایگزین در زمان ترافیک سنگین است.

شرکت “پیاجیو” همچنین قصد دارد تا یک موتور هیبریدی به نام Elettrica X با برد حداکثر ۲۰۰ کیلومتر عرضه کند که یک بسته باتری کوچکتر از التریکا خواهد داشت و یک ژنراتور گازسوز آن را متفاوت خواهد کرد.

این ژنراتور هنگامی که شارژ باتری پایین‌تر از سطح خاصی بیاید و یا اگر موتور سوار به طور دستی سوئیچ کند، فعال می‌شود.

نوشته موتور وسپا الکتریکی می شود اولین بار در دنده ۶ پدیدار شد.Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

بام وب بام وب