پنجره دوجداره پنجره دوجداره
آشنایی با انواع مختلف دستبند طلا زنانه
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 1 سال قبل

آشنایی با انواع مختلف دستبند طلا زنانه

دستبند در تمامی جوامع بشری مورد استفاده خانم‌ها قرار دارد. این وسیله زینتی از صدها سال پیش مورد استفاده بوده و همچنان نیز یکی از اکسسوری‌های محبوب زنان و مردان بشمار می‌رود. در دوران باستان مردم از متریال‌هایی همانند عاج حیوانات، صدف، مرجان یا فلزات پایه برای ساختن دستبند و النگو استفاده می‌کردند. بد نیست […]

نوشته آشنایی با انواع مختلف دستبند طلا زنانه اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.

دستبند در تمامی جوامع بشری مورد استفاده خانم‌ها قرار دارد. این وسیله زینتی از صدها سال پیش مورد استفاده بوده و همچنان نیز یکی از اکسسوری‌های محبوب زنان و مردان بشمار می‌رود.

در دوران باستان مردم از متریال‌هایی همانند عاج حیوانات، صدف، مرجان یا فلزات پایه برای ساختن دستبند و النگو استفاده می‌کردند.

بد نیست بدانید در گذشته، دستبند و النگو فقط جنبه تزئینی نداشته و در برخی تمدن‌ها، دستبندهای مخصوصی درست می‌کردند تا مثلا برای آنها خوش‌شانسی در جنگ را به دنبال بیاورد. به طور مثال، وایکینگ‌ها بر این باور بودند که با پوشیدن نوعی دستبند ویژه می‌توانند در جنگ علیه دشمنان پیروز شوند.

به طور کلی، نمادپرستی و نسبت دادن ویژگی‌های خاص به جواهرات در تمدن‌های باستانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.


دستبند طلا دایره کوچک (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

در دنیای کنونی، شما دستبند را در هر فرم و شکلی می‌توانید پیدا کنید و این وسیله زینتی از مواد و متریال‌های متنوعی ساخته می‌شود. اغلب خانم‌ها دستبندهای طلا را انتخاب و خریداری می‌کنند تا لوکس و ارزشمند بودن وسیله زینتی خود را به دیگران نیز نمایش دهند.

این ویژگی روحیِ تمام زنان در سراسر جهان است که با نمایش زیورآلات و طلا و جواهرات حس زنانگی خود را تقویت کنند.

از آنجا که دستبند در طرح‌ها، جنس‌ها و قیمت‌های بسیار متفاوتی در بازار موجود است، عموما یافتن گزینه مناسب که با سلیقه و بودجه فرد جور در بیاید،کار چندان آسانی نیست.

به همین خاطر گالری پرسته تصمیم گرفته تا در این راستا به شما کمک کند تا بتوانید مناسب‌ترین دستبند را بر اساس سلیقه و بودجه خود خریداری کنید. برای این منظور راهنمای خرید زیر را تا انتها مطالعه کنید.

راهنمای خرید دستبند برای خانم ها

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا برگ نگین دار (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / نگین اتمی / موجود در گالری پرسته)

دستبندهای قفل‌دار و زنجیری دارای ساختار منعطفی هستند و بسیار راحت روی مچ دست فرد قرار می‌گیرند؛ بدون اینکه باعث اذیت شدن دست او بشوند. این نوع دستبندها اغلب قفل‌های متنوعی دارند. از قفل‌های خرچنگی گرفته تا قفل تاشو، قفل پیچی، قفل فنری، دکمه‌ای یا قلاب ماهی.

فارغ از نوع قفل دستبند، خود این وسیله زینتی نیز در شکل‌های گوناگون طراحی و عرضه می‌شود که مدل‌های مختلف آن را در زیر معرفی کرده‌ایم.

دستبند النگویی

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا تمام گوی (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

یکی از زیباترین مدل‌های دستبند زنانه، مدل‌های النگویی است. این دستبندها طرحی ثابت دارند و تمام اطراف مچ دست فرد را پوشش می‌دهند. اغلب نیز دارای قفل‌های لولایی یا قفل دکمه‌ای هستند. البته اگر بخواهیم خود النگو را هم جزو این نوع دستبندها طبقه‌بندی کنیم، باید بگوییم که هیچ قفلی ندارند و به صورت حلقه‌ای درون مچ دست قرار می‌گیرند. اما پوشیدن و بیرون آوردن النگو چندان آسان نیست و اغلب کسانی که این وسیله زینتی را می‌پوشند دیگر آن را از دست خارج نمی‌کنند.

مزیت دستبند النگویی و النگو در این است که شما می‌توانید آن را به صورت تکی یا چند لایه‌ای در دست کنید.

دستبند مچ دستی

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا پرسته (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

دستبند مچ دستی، نیمه ثابت است و بسیار راحت‌تر از دستبندهای النگویی پوشیده می‌شود. به این خاطر که انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و همچون النگو کاملا ثابت نیست. این دستبندها قابلیت گشاد شدن دارند. به این صورت که از محلی که دستبند باز است، آن را باز می‌کنید، دور مچ دست قرار می‌دهید و سپس رهایش می‌کنید تا به حالت النگویی خود بازگردد. به همین صورت هم می‌توانید آن را از دست در بیاورید.

دستبند مچ دستی یکی از مدل‌های شیک است که می‌تواند نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند.

بهتر است این نوع دستبند را با یک گردنبند نازک و ظریف ست کنید تا تیپی شیک و زیبا داشته باشید.

دستبندهای تنظیم اندازه

انواع مختلف دستبند طلا زنانه

یکی از مشکلاتی که دستبندهای زنجیری دارند این است که ممکن است با اندازه مچ دست فرد تناسب نداشته باشند. یعنی وقتی قفل دستبند را می‌بندید یا خیلی تنگ است یا خیلی گشاد و به راحتی از دست خارج می‌شود. برای این منظور، برخی از طراحان طلا و جواهر دستبندهایی عرضه کرده‌اند که چندین قفل و محل اتصال جداگانه دارد.

یعنی در واقع طراح با اضافه کردن بخش‌های اضافی به دستبند، چند جای قفل روی آن تعبیه کرده که فرد بتواند با توجه به اندازه مچ دست خود، یکی از آنها را انتخاب کند و دستبند را ثابت کند. برخی از مدل‌ها هم زنجیری اضافه دارند که همین ماموریت را انجام می‌دهد و به تنگ یا گشاد شدن دستبند کمک می‌کند.

دستبندهای زنجیری

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا تمساح (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

دستبندهای زنجیری از مدل‌هایی است که هرگز کهنه و قدیمی نمی‌شوند و هیچ وقت هم از مد نمی‌افتند. این تیپ دستبند که همیشه مورد توجه خانم‌ها قرار داشته است از به هم بافتن زنجیرهای فلزی ساخته می‌شود.

دستبند زنجیری در مدل‌های امگا، طنابی، کابلی، توری، پاپ‌کورن، ماری، سن‌مارکو، بیزانتین، S-link یا تسمه‌ای موجود است.

برخی از دستبندهای زنجیری بسیار نازک اما بلند هستند که شما می‌توانید چند دور دور مچ دست خود آن را بپیچید.

دستبند چارم

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا پسرانه ماشین (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

این دستبند در واقع همان دستبند زنجیری است که خرمهره، طلسم یا دیگر وسایل تزئینی از آن آویخته شده است. اغلب دستبندهای طنابی برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند به این خاطر که شیک و ساده هستند و آویز روی آنها بهتر خودنمایی می‌کند.

دستبند مرواریدی

این دستبند همان طور که از نامش پیداست به جای طلا و دیگر فلزات گرانبها از مروارید که یک گوهر طبیعی و گرانبهاست ساخته می‌شود. این دستبندها را برای موقعیت‌های خاصی می‌توان استفاده کرد و مناسب هر مجلس و مراسمی نیستند.

تزئینات گوناگون دستبندهای زنانه

انواع مختلف دستبند طلا زنانه
دستبند طلا چشم و نظر (ساخته شده از طلای ۱۸ عیار و کاملا دست‌ساز / موجود در گالری پرسته)

برخی از دستبندهای زنانه بسیار ساده هستند و فقط از فلز طلا (در رنگ‌های متنوع) ساخته شده‌اند. اما بعضی از طراحان ترجیح می‌دهند بر ارزش و زیبایی این اکسسوری بیفزایند و در نتیجه از المان‌های دیگری همچون الماس، مروارید، سنگ‌های قیمتی یا سنگ‌های تزئینی و ارزان‌قیمت در ساخت آن استفاده می‌کنند.

دستبندهای زینتی نباید زنجیر ضخیم یا خاصی داشته باشند زیرا از نمای المان‌های اضافی آن می‌کاهد. اغلب این دستبندها یک زنجیر باریک و ساده دارند که سنگ‌ها، آویزها و مهره‌های گوناگونی در سرتاسر آن کار شده است.

زمرد، مروارید، صدف، سنگ‌های مصنوهی یا قیمتی از جمله مواردی هستند که در ترکیب این دستبندها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنگام استفاده از این دستبندها باید مراقب باشید که دیگر طلا و جواهرات شما طرح شلوغی نداشته باشند که به ظاهر و تیپتان لطمه‌ای وارد نشود.

منبع: آنالویسیا

نوشته آشنایی با انواع مختلف دستبند طلا زنانه اولین بار در Parasteh. پدیدار شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب