قیمت محصولات سایپا در حاشیه بازار اعلام شد – بهمن ۹۷
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ 3 ماه قبل

قیمت محصولات سایپا در حاشیه بازار اعلام شد – بهمن ۹۷

در پدیده‌ای نادر شاهد آن هستیم که با وجود افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت‌ها از سوی خودروسازان داخلی همچون سایپا و ایران خودرو، نه ‌فقط قیمت بازار کاهش پیدا نکرد بلکه ثابت هم نماند و البته اکنون دوباره در …

The post قیمت محصولات سایپا در حاشیه بازار اعلام شد – بهمن 97 appeared first on دیجیاتو.

در پدیده‌ای نادر شاهد آن هستیم که با وجود افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت‌ها از سوی خودروسازان داخلی همچون سایپا و ایران خودرو، نه ‌فقط قیمت بازار کاهش پیدا نکرد بلکه ثابت هم نماند و البته اکنون دوباره در حال رشد است. کارشناسان بر این باورند که این علت را باید در عدم تعادل بین عرضه و تقاضا جستجو کرد.
بازار خودرو کشورمان ماه هاست که با قیمت های متنوعی روبه رو شده است. به طور متوسط روزانه قیمت انواع خودروها مشخص می شود اما نرخ خودروهای پرفروش یا بهتر بگوییم پر متقاضی در برخی اوقات تا سه بار در روز تعیین می شود. این قیمت ها در گوشه و کنار پایتخت نهایی می شود. درحقیقت مراکز خرید و فروش خودرو با یک تلفن با یکدیگر در ارتباط هستند و اگر قرار باشد قیمتی تغییر کند قطعا سراسری خواهد بود، به همین دلیل اگر فروشنده ای از این جریان خارج شود مطمئنا مورد بی مهری سایر فروشندگان و مردم قرار خواهد گرفت.
عرضه کم خودرو به بازار عامل اصلی افزایش قیمت‌هاست و این موضوع سردرگمی مصرف‌کننده را برای خرید یا فروش به همراه دارد. قیمت خودرو فقط بر روی کاغذ اعلام می‌شود، اما عرضه‌ای وجود ندارد. اعلام قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار باعث گران شدن دوباره خودرو می شود.
گروه خودروسازی سایپا لیست قیمت حاشیه بازار محصولات خود را روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد.

سایپا

اعلام این قیمت ها در شرایطی انجام می شود که به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، تعیین نرخ های جدید در حاشیه بازار در کنار عدم عرضه خودرو در تیراژ گسترده به بازار، عملا باعث افزایش قیمت ها شده است و از این رو می توان گفت که برخلاف نظر اولیه خودروسازان، در شرایط فعلی آزادسازی قیمت خودرو نمی تواند به کاهش قیمت ها در سطح بازار منجر شود. بنابراین شاید خودروسازان ناچار به تغییر روش خود برای اعلام قیمت های حاشیه بازار شوند.

The post قیمت محصولات سایپا در حاشیه بازار اعلام شد – بهمن ۹۷ appeared first on دیجیاتو.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب