مدیرعامل هوآوی معتقد است طراحی گلکسی فولد سامسونگ خوب نیست!
جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ 3 ماه قبل

مدیرعامل هوآوی معتقد است طراحی گلکسی فولد سامسونگ خوب نیست!

هوآوی فقط به یک هفته زمان نیاز داشت تا Mate X، رقیب Galaxy Fold سامسونگ را آماده برای رونمایی کند. اما به‌طرز بسیار جالبی میت اکس و گلکسی فولد دو طرح کاملاً متفاوت از مفهوم گوشی‌های هوشمند هستند. نکته جالب‌تر اینست که ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی معتقد اس…

مدیرعامل هوآوی معتقد است طراحی گلکسی فولد سامسونگ خوب نیست!

هوآوی فقط به یک هفته زمان نیاز داشت تا Mate X، رقیب Galaxy Fold سامسونگ را آماده برای رونمایی کند. اما به‌طرز بسیار جالبی میت اکس و گلکسی فولد دو طرح کاملاً متفاوت از مفهوم گوشی‌های هوشمند هستند. نکته جالب‌تر اینست که ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی معتقد است طراحی گوشی این شرکت بهتر از رقیب کره‌ای می‌باشد. البته که نباید انتظار نظر غیر از این را از مدیر یک برند داشته باشیم اما دلیل این اظهار نظر چیست؟

ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی در مصاحبه خود با Business Insider اعتراف کرده است که اولین نمونه از Huawei Mate X شباهت بسیار زیادی به گوشی Galaxy Fold سامسونگ داشته است، اما در نهایت این طراحی به‌دلیل آنکه "خوب نبود" مورد استفاده قرار نگرفت. آقای یو معتقد است که استفاده از نمایشگر دوگانه باعث بالارفتن وزن گوشی می‌شود.

در نقطه‌ای از زمان، هوآوی به‌طور همزمان مشغول کار بر روی ۳ پروژه از گوشی‌های انعطاف‌پذیر بود. یکی از آنها از گلکسی فولد سامسونگ حتی بهتر هم بود، اما به دلایل نامشخصی مدیرعامل شرکت تصمیم به کنسل کردن پروژه ساخت آن کرد، چرا که معنقد بود آن طراحی خوب نیست. در نهایت این کمپانی تصمیم گرفت محصول نهایی خود را به شکلی که آن را هفته گذشته در MWC 2019 دیدیم طراحی کرده و بسازد. میت X حالا دارای یک صفحه نمایش ۸ اینچی است و زمانی که از ناحیه وسط تا می‌شود، نمایشگر اصلی آن ۶٫۶ اینچی و نمایشگر ثانویه در پشت آن ۶٫۳۸ اینچی خواهد بود.

علاوه‌بر نمایشگر بزرگتری که این گوشی دارد، نکته مثبت ماجرا آنست که زمانیکه میت X تا می‌شودف ضخامت آن تنها ۱۱ میلیمتر خوهد بود که این بسیار نازکتر از ابعاد گوشی گلکسی فولد است. با این حال دارای یک نقطه ضعف بسیار بزرگ است. زمانیکه گلکسی فولد سامسونگ بسته می‌شود، صفحه نمایش تاشونده گوشی از قرار گرفتن در معرض خراش در امان خواهد ماند. در حالیکه نمایشگر Mate X در همه حال در معرض هرگونه آسیب احتمالی قرار دارد. این یعنی ممکن است محصول ۲۶۰۰ دلار هوآوی در بلندمدت به اندازه رقیب کره‌ای خود مقاوم نباشد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب