حمایت قاطع دولت پکن از هواوی
یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ 2 ماه قبل

حمایت قاطع دولت پکن از هواوی

رن ژنگفی قبلا مدعی شده بود که هواوی به اندازه یک کنجد در مبادلات تجاری آمریکا و چین ارزش دارد، حالا اما این کنجد بین دو کشور بزرگ و شرق دنیا بلوایی به پا کرده است. هواوی روز گذشته از …

The post حمایت قاطع دولت پکن از هواوی appeared first on دیجیاتو.

رن ژنگفی قبلا مدعی شده بود که هواوی به اندازه یک کنجد در مبادلات تجاری آمریکا و چین ارزش دارد، حالا اما این کنجد بین دو کشور بزرگ و شرق دنیا بلوایی به پا کرده است.

دولت چین: با تمام قوا از هواوی حمایت می‌کنیم

هواوی روز گذشته از شکایت رسمی علیه دولت آمریکا به خاطر تحریم های ناعادلانه خبر داد و حالا دولت چین به حمایت از این کمپانی محبوب داخلی برخاسته است.

«وانگ یی»، وزیر امور خارجه چین به غربی ها هشدار دارد که این غول مخابراتی هرگز مثل یک بره ساکت سلاخی نخواهد شد:

ما از تلاش کمپانی و کارکنان آن برای حفاظت از منافعشان و قربانی نشدن مثل بره های بی زبان حمایت می کنیم.

به گفته وی «شی جین‌پینگ»، رییس جمهور این کشور برای دفاع از حقوق و منافع هواوی به عنوان الگویی موفق از یک کمپانی فناوری پیشرفته که درگیر جنگ حقوق با آمریکا شده، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد:

واضح است که اقدامات اخیر علیه برخی شرکت ها و شهروندان چینی به جرایم قضایی مربوط نشده و یک سرکوب سیاسی حساب شده پشت آن جریان دارد.

وی بر استفاده از تمام توان دولت پکن برای حمایت از حقوق هواوی تاکید کرد. چنین پشتیبانی قاطعی به کمپین هواوی برای مقابله با فشارهای آمریکا در زمینه تحریم تجهیزات و سرویس های این شرکت کمک شایانی خواهد کرد اما احتمالا در روزهای آتی شاهد افزایش مجادلات بین المللی پیرامون هواوی خواهیم بود.

دولت پکن

وزیر امور خارجه چین

در دهه گذشته مقامات آمریکایی تمایل چندانی به استفاده از تجهیزات این کمپانی نداشته و آن را تهدیدی بالقوه علیه امنیت به شمار می آوردند، اما آنچه که آتش این مجادله را شعله ور کرد بازداشت منگ وانژو، مدیر مالی ارشد هواوی به درخواست مقامات آمریکایی بود.

روز گذشته رییس هیئت مدیره هواوی بدون اشاره به جزییات دقیق از هک شدن سرورهای این شرکت و سرقت اطلاعات ذخیره شده در آن توسط آمریکایی ها خبر داد.

The post حمایت قاطع دولت پکن از هواوی appeared first on دیجیاتو.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب