تماشا کنید: تست مقاومت پرچمدار جدید شیائومی – Mi 9
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ 2 ماه قبل

تماشا کنید: تست مقاومت پرچمدار جدید شیائومی – Mi 9

شیائومی چندی پیش از اولین پرچمدار سال ۲۰۱۹ خود، یعنی Mi 9 رونمایی کرد. این گوشی با مشخصات یک پرچمدار واقعی اما با قیمتی بسیار پایین‌تر گلکسی‌های سامسونگ و آیفون‌های اپل ارائه شده است. اما به‌نظر شما میزان مقاومت این گوشی تا چه اندازه است؟ برای یافتن پا…

تماشا کنید: تست مقاومت پرچمدار جدید شیائومی – Mi 9

شیائومی چندی پیش از اولین پرچمدار سال ۲۰۱۹ خود، یعنی Mi 9 رونمایی کرد. این گوشی با مشخصات یک پرچمدار واقعی اما با قیمتی بسیار پایین‌تر گلکسی‌های سامسونگ و آیفون‌های اپل ارائه شده است. اما به‌نظر شما میزان مقاومت این گوشی تا چه اندازه است؟ برای یافتن پاسخ این سوال مانند همیشه به سراغ زک نلسون و کانال یوتیوبش یعنی JerryRigEverything می‌رویم.

زک نلسون آخرین گوشی شیائومی را که مورد بررسی قرار داد Redmi Note 7 بود که در کمال ناباوری این آزمون به فاجعه‌ای تمام عیار تبدیل شد و گوشی موردنظر در آزمون خمیدگی شکسته شد. اما آیا سرنوشت مشابهی در انتظار پرچمدار جدید این شرکت چینی است؟ برای یافتن این سوال بهتر است ویدئوی زیر را تماشا بفرمایید:

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید آزمون مانند همیشه با تست خراشیدگی شروع شد و با اجسام تیزی با سختی‌های متفاوت میزان مقاومت بدنه دستگاه در برابر خطرات سنجیده شد. نکته جالب درخصوص این آزمون این بود که شیائومی ادعا کرده است محافظ دوربین عقب گوشی از جنس "شیشه یاقوت کبود" است. زک در ویدئو اعلام می‌کند که در عمل چیزی به اسم شیشه یاقوت وجود ندارد، این محافظ هم در سطح ۶ دچار خراش شد. با این حال زمانیکه او با دستگاه شناسایی الماس این شیشه را بررسی کرد معلوم شد که واقعاً در ساخت آن از یاقوت استفاده شده است اما احتمالاً کیفیت مناسبی نداشته است. در نهایت آزمون خراشیدگی با خراش جایگاه حسگر اثر انگشت این گوشی که در زیر نمایشگر آن جای گرفته به پایان می‌رسد و معلوم می‌شود که برخلاف سنسور اولتراسونیک گلکسی S10، سنسور اپتیکال این گوشی در این سطح آسیب‌پذیر نیست.

در مرحله دوم تست میزان مقاومت نمایشگر گوشی در برابر شعله آتش سنجیده می‌شود و در نهایت آزمون سخت نلسون با تست خمیدگی که با اعلام فشار دو دست به دو طرف گوشی انجام می‌شود، به پایان می‌رسد. اما به نظر شما آیا او قادر به شکستن Mi 9 شیائومی می‌شود یا این محصول پرچمدار با کیفیت بهتری نسبت به ردمی نوت ۷ ساخته شده است؟

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب