عرضه ۴ مدل مختلف از سامسونگ گلکسی‌ نوت ۱۰ در ماه آگوست
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ 3 ماه قبل

عرضه ۴ مدل مختلف از سامسونگ گلکسی‌ نوت ۱۰ در ماه آگوست

در حال حاضر سامسونگ راه‌برد خود در خصوص پرچم‌داران سری آینده گلکسی‌نوت 10 را اعلام نموده و محصولات این سری چیزی بسیار فراتر از صرفا 2 فبلت خواهند بود. آخرین گزارشات پیرامون سری گلکسی‌نوت 10 بیانگر تصمیم سامسونگ برای عرضه 2 مدل طی 3 ماهه سوم سال 2019 هستند و این هندست‌ها موقتا نوت 10e […]

نوشته عرضه ۴ مدل مختلف از سامسونگ گلکسی‌ نوت 10 در ماه آگوست اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

در حال حاضر سامسونگ راه‌برد خود در خصوص پرچم‌داران سری آینده گلکسی‌نوت ۱۰ را اعلام نموده و محصولات این سری چیزی بسیار فراتر از صرفا ۲ فبلت خواهند بود. آخرین گزارشات پیرامون سری گلکسی‌نوت ۱۰ بیانگر تصمیم سامسونگ برای عرضه ۲ مدل طی ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۹ هستند و این هندست‌ها موقتا نوت ۱۰e و نوت ۱۰ پلاس نام‌گذاری شده‌اند.

دلیل پشت پرده برای تصمیم سامسونگ مبنی بر عرضه نسخه کوچک‌تر گلکسی‌نوت ۱۰ طی سال جاری احتمالا با موفقیت اسمارت‌فون گلکسی S10e مرتبط است. تا این لحظه سامسونگ پیرامون میزان فروش سری گلکسی S10 هیچ‌گونه اطلاعاتی منتشر نکرده است؛ اما همگی می‌دانیم که فروش این دستگاه‌ها در نخستین روز عرضه آن‌ها معادل ۱۲۰ درصد فروش گلکسی S9 در دوره مشابه بوده است. اکنون گزارش جدید منتشر شده از سوی یک رسانه کره‌ای ادعا می‌کند که نه ۲ بلکه ۴ مدل مختلف گلکسی‌نوت ۱۰ را عرضه خواهد کرد. دلیل چنین اقدامی این است که غول تولیدکننده اسمارت‌فون مایل نیست از طیف شرکت‌های ارایه‌دهنده هندست‌های ۵G جا بماند و حداقل ۲ مدل گلکسی‌نوت ۱۰ از این فناوری جدید بهره‌مند خواهند شد.

این گزارش در کنار اطلاعات مذکور به برخی جزئیات در خصوص پیکره‌بندی‌های گلکسی‌نوت ۱۰ و دلیل سامسونگ برای عرضه حداقل ۴ مدل مختلف از این هندست اشاره نموده است.

عرضه حداقل ۲ مدل LTE متفاوت با قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G

نخستین موضوع مورد اشاره در گزارش این است که ۲ مدل منحصرا LTE گلکسی‌نوت ۱۰ مجهز به نمایشگرهای ۶٫۲۸ و ۶٫۷۵ اینچی خواهند بود. اگرچه به نام این مدل‌ها اشاره نشده است؛ اما گوشی‌های مذکور احتمالا با اسامی نوت ۱۰e و نوت ۱۰ پلاس عرضه می‌شوند. این مدل‌های ارزان‌تر گلکسی‌نوت ۱۰ از پیکره‌بندی‌های دوربین سه‌گانه و چهارگانه بهره خواهند برد؛ اما اطلاعات مربوط به باتری آن‌ها اعلام نشده است.

بر اساس ادعای منابع آشنا با تصمیمات سامسونگ، سومین مدل گلکسی‌نوت ۱۰ از اتصال شبکه ۵G پشتیبانی نموده و مشخصات نمایشگر و دوربین پشتی آن نیز تقریبا مشابه با مدل LTE خواهد بود.

گزارش منتشر شده به چهارمین مدل سری گلکسی‌نوت ۱۰ هیچ‌گونه اشاره‌ای نکرده است؛ اما این هندست احتمالا مدل کوچک‌تر نوت ۱۰e است که تصاویر آن در اوایل ماه جاری منتشر شد و بر اساس شایعات مجهز به یک نمایشگر ۶٫۴ اینچی است. ظاهرا کلیه مدل‌های نوت ۱۰ مجهز به نمایشگرهایی با اندازه بزرگ‌تر از ۶ اینچ خواهند بود و نوت ۱۰e بایستی کوچک‌ترین عضو این خانواده باشد.

در راستای خلاصه‌سازی آخرین شایعات پیرامون هندست آینده سامسونگ گلکسی‌نوت ۱۰ بایستی خاطرنشان کرد که این شرکت کره‌ای قصد دارد ۲ یا ۳ مدل LTE و یک نسخه ۵G را روانه بازار کند. مدل ۵G تنها در بازارهایی عرضه می‌شود که اکنون تحت پوشش شبکه ۵G قرار دارند.

با توجه به این گزارشات به‌نظر می‌رسد که سامسونگ راه‌برد بازاریابی مشابه با سری گلکسی S10 را به‌کار خواهد بست. اما چنین رویکردی برای خانواده نوت سامسونگ کاملا غیرمعمول است. با توجه به ممتاز بودن سری نوت سامسونگ کنجکاو هستیم که ببینیم در پی ارایه مدل‌های چندگانه گلکسی‌نوت ۱۰ با ویژگی‌های برتر چه تعداد از طرف‌داران فبلت‌ها به خریداری یکی از این مدل‌ها فکر خواهند کرد.

قیمت‌گذاری و زمان عرضه سامسونگ گلکسی‌نوت ۱۰

گزارشی که اوایل وقت امروز توسط یک رسانه کره‌ای منتشر شد نشان می‌دهد که بر اساس ادعای منابع صنعتی، سامسونگ در روز ۸ آگوست از دستگاه‌های جدید گلکسی‌نوت ۱۰ رونمایی خواهد کرد. با این‌حال انتظار می‌رود که پیش‌سفارش اسمارت‌فون‌های مذکور مدت کوتاهی پس از معرفی رسمی آن‌ها آغاز شود. اگرچه این مدل‌ها احتمالا تا اواخر ماه آگوست روانه بازار نخواهند شد.

تا این لحظه اطلاعات بسیار اندکی پیرامون قیمت‌گذاری سری گلکسی‌نوت ۱۰ منتشر شده است. اما پیش‌بینی می‌شود که این مدل‌ها با قیمت‌گذاری بیش از ۱۰۰۰ دلار به بازار عرضه شوند. با توجه به عرضه ارزا‌ن‌ترین نسخه گلکسی‌نوت ۹ با برچسب قیمتی ۱۰۰۰ دلاری و قیمت‌گذاری ۱۲۵۰ دلاری برای گران‌ترین مدل این هندست به احتمال فراوان مدل‌های ارزان‌تر نوت ۱۰ نیز احتمالا در همین بازه قیمتی ارایه خواهند شد.

عرضه گوشی گلکسی‌نوت ۱۰ ۵G موضوعی کاملا متفاوت است و اگرچه این مدل یقینا گران‌ترین گوشی در میان مدل‌های چهارگانه نوت ۱۰ است؛ اما در حال حاضر قیمت‌گذاری نهایی این اسمارت‌فون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

نوشته عرضه ۴ مدل مختلف از سامسونگ گلکسی‌ نوت ۱۰ در ماه آگوست اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب