پنجره دوجداره پنجره دوجداره
Snapdragon 865 توسط سامسونگ با فناوری EUV تولید می‌شود
چهارشنبه 12 ژوئن 2019 1 سال قبل

Snapdragon 865 توسط سامسونگ با فناوری EUV تولید می‌شود

وقتی از تولید کننده چیپ‌های گوشی‌های هوشمند حرف می‌زنیم، کمپانی تایوانی TSMC در صدر لیست قرار دارد. فناوری ساخت TSMC در چیپ‌های اپل و کوالکام استفاده شده و حتی این واقیعت که چیپ‌های ساخت این شرکت تقریبا در تمام اسمارت فون‌های سطح بالای بازار حضور دارد …

Snapdragon 865 توسط سامسونگ با فناوری EUV تولید می‌شود

وقتی از تولید کننده چیپ‌های گوشی‌های هوشمند حرف می‌زنیم، کمپانی تایوانی TSMC در صدر لیست قرار دارد. فناوری ساخت TSMC در چیپ‌های اپل و کوالکام استفاده شده و حتی این واقیعت که چیپ‌های ساخت این شرکت تقریبا در تمام اسمارت فون‌های سطح بالای بازار حضور دارد نیز مطرح است. این امر حتی سامسونگ را مجبور کرد تا کمی عرضه فناوری خود را به تاخیر بیاندازد و بجای آن سامسونگ سرمایه گذاری عظیمی روی EUV را آغاز کرد. حالا گزارش جدیدی از کره جنوبی منتشر شده که نشان می‌دهد کوالکام از سامسونگ درخواست کرده که پرچمدار بعدی آنها را بر اساس فناوری ۷ نانومتری EUV تولید کند.

این گزارش ادعا می‌کند که کوالکام در حال نهایی کردن برنامه‌های تولید پرچمدار بعدی Snapdragon است. ما تصور می‌کنیم که این چیپ Snapdragon 865 نام خواهد داشت تا برای اشاره به آن آسوده‌تر باشیم.

ادعا شده کوالکام و سامسونگ برنامه‌های تولید انبوه Snapdragon 865 را نهایی کرده‌اند. این چیپ در کارخانه Hwaesong شرکت کره‌ای ساخته خواهد شد و خطوط تولید جدیدی مختص به تولید چیپ کوالکام نیز به خط تولید کارخانه اضافه می‌شوند. در گزارش قید شده که تولید انبوه این SoC در فوریه سال بعد شروع خواهد شد، بد نیست بدانید که تولید انبوه Snapdragon 855 نیز در فوریه امسال شروع شده بود.

Snapdragon 865 توسط سامسونگ با فناوری EUV تولید می‌شود

Qualcomm Snapdragon 865 به همراه Apple A13 تبدیل به معدود پردازنده‌هایی خواهند شد که از فناوری EUV استفاده می‌کنند. EUV نام مختصر Extreme Ultraviolet است و این لیتوگرافی به تولید کنندگان اجازه می‌دهد مدارهای بسیار کوچکی را روی سیلیکون تعبیه کنند. این نوع فرآیند ساخت بدون حضور EUV امکان پذیر نیست. در واقع EUV تنها مسیریست که پردازنده‌ها و چیپ‌های دیگر می‌توانند همچنان به بهبود در طراحی خود ادامه دهند.

هر دو شرکت سامسونگ و TSMC چیپ‌های EUV را به بازار عرضه خواهند کرد و رقابت اصلی زمانیست که به چیپ‌های ۵ نانومتری برسیم که انتظار می‌رود سال بعد عرضه شوند. ۵nm جدیدترین فناوری مرسوم خواهد بود که اجازه می‌دهد تراکم ترانزیستورها افزایش یابد و البته در قبال آن نیز هزینه ساخت بیشتر خواهد شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب