بررسی دلیل افزایش قیمت DRAM در سراسر جهان چیست؟
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ 1 هفته قبل

بررسی دلیل افزایش قیمت DRAM در سراسر جهان چیست؟

باید گفت که با یک حرکت عجیب و غیر قابل انتظار، تمامی تحلیل ها مبنی بر کاهش قیمت مداوم حافظه های DRAM که در حافظه های نیمه هادی از جمله SSD و RAM استفاده می شدند، تحت تاثیر قرار گرفتند. این اقدام غیر منتظره چه بوده است که در قیمت گذاری ماژول های رم موثر…

بررسی دلیل افزایش قیمت DRAM در سراسر جهان چیست؟

باید گفت که با یک حرکت عجیب و غیر قابل انتظار، تمامی تحلیل ها مبنی بر کاهش قیمت مداوم حافظه های DRAM که در حافظه های نیمه هادی از جمله SSD و RAM استفاده می شدند، تحت تاثیر قرار گرفتند. این اقدام غیر منتظره چه بوده است که در قیمت گذاری ماژول های رم موثر خواهد بود؟

اینبار ژاپن و کره جنوبی بر سر یک معادله چند مجهولی گیر افتادند

کره جنوبی که بزرگترین نیمه هادی های جهان از دل آن بیرون می آیند، تعیین کننده معیار قیمت گذاری است. حتی آمریکا و چین هم نمی توانند چنین قدرتی را در این بازار ایفا نمایند. هفته گذشته ژاپن تصمیم گرفت کره جنوبی را از فهرست "سفید" کشورهایی که فرآیندهای صادرات سریع را دریافت می کنند حذف کنند. این حذف منجر به یک دوره تایید ۹۰ روزه برای صادرات به کره جنوبی شده است که برای صنعت نیمه هادی این کشور، بسیار حیاتی است.

در این شرایط گزارش ها نشان می دهند که به دلیل چنین اتفاقی، قیمت حافظه های رم و تراشه های DRAM به سمت افزایش خواهد رفت. هر چند که بزرگان این صنعت ادعا می کنند که این افزایش قیمت یک حباب موقتی بوده و به زودی از بین می رود، اما هیچ تضمینی مبنی بر این ادعا وجود ندارد. تصمیم ژاپن برای سخت تر کردن واردات کره جنوبی برای مواد اولیه مورد استفاده در تولید نیمه هادی، به طور طبیعی بر صنعت کره تاثیر خواهد گذاشت.

طبق گفته کره تایمز یک ماژول ۱۶ گیگابایتی DDR4 PC4-19200 DRAM تولید شده توسط سامسونگ، به ۵۵ دلار افزایش یافته است. این نشریه گزارش می دهد که خرده فروشان DRAM ادعا می کنند که کمبود موجودی آنها را مجبور کرده است تا قیمت ها را افزایش دهند. باید بدانیم که افزایش قیمت DRAM در کره جنوبی به معنی افزایش قیمت آن در سراسر جهان است.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب