تم تاریک در نهایت به برنامه Gmail اندروید هم رسید
پنج‌شنبه 12 سپتامبر 2019 5 ماه قبل

تم تاریک در نهایت به برنامه Gmail اندروید هم رسید

در حالیکه گوگل قصد دارد در اندروید ۱۰ حالت تاریک (Dark Mode) را به طور گسترده‌تر در محیط سیستم عامل ارائه کند و همین حالا هم این قابلیت را به تعدادی از برنامه‌های اندرویدی اضافه کرده است، هنوز بسیاری از برنامه‌های کلیدی در این پلتفرم هستند که از فقدان …

تم تاریک در نهایت به برنامه Gmail اندروید هم رسید

در حالیکه گوگل قصد دارد در اندروید ۱۰ حالت تاریک (Dark Mode) را به طور گسترده‌تر در محیط سیستم عامل ارائه کند و همین حالا هم این قابلیت را به تعدادی از برنامه‌های اندرویدی اضافه کرده است، هنوز بسیاری از برنامه‌های کلیدی در این پلتفرم هستند که از فقدان تم تاریک رنج می‌برند و کاربران علاقه‌مند هستند تا متن‌های سفید آنها را در پس‌زمینه‌ای تیره مشاهده کنند. یکی از این برنامه‌ها Gmail است.

اما به‌نظر می‌رسد که این روند در حال تغییر است. طبق گزارش Android Central، تعدادی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت تصاویری به اشتراک گذاشته‌اند که خبر از اضافه شدن گزینه دارک مد به برنامه Gmail می‌دهد. زمانیکه این قابلیت برای گوشی شما ارائه شود سه انتخاب پیش رویتان خواهد بود: Light، Dark و System Default.

Dark Mode به آخرین نسخه Gmail اضافه شد

برای دسترسی به تم تاریک قبل از هر چیز اطمینان حاصل کنید آخرین نسخه از برنامه Gmail را که ۲۰۱۹٫۰۸٫۱۸٫۲۶۷۰۴۴۷۷۴ است، در اختیار دارید. در حالیکه تعدادی از کاربران اندرویدی عنوان کرده‌اند که حتی با وجود نصب آخرین نسخه از برنامه جیمیل، تم تاریک را دریافت نکرده‌اند. اما آنها گزارش داده‌اند که ویجت جیمیل به‌طور خودکار داری تم تاریک شده است. برای آنکه ببینید این قابلیت به اپ جیمیل اضافه شده است یا خیر، برنامه را باز کرده و منوی سه خطی در قسمت بالا سمت چپ، در کنار منوی جستجوی را انتخاب کنید. پس از آن با اسکرول به سمت پایین، در قسمت Settings گزینه General settings را بزنید.

گوگل به منظور محافظت از چشمان کاربرها گزینه Dark Mode به تعدادی از برنامه‌های خود، به‌خصوص آنهایی که متریال دیزاین گوگل را دارند اضافه کرده است. گفته می‌شود که تم‌های سفید و روشن باعث آسیب به چشم، کشیدگی عضلات و حتی کوری می‌شود. علاوه‌براین در شب زمانیکه چراغ‌ها خاموش و اتاق تاریک است، برنامه‌ها با پس‌زمینه سفید می‌توانند باعث بی‌خوابی و حتی مزاحمت برای افراد دیگری شود که در آنجا حضور دارند. تم تاریک با معکوس کردن رنگ پس‌زمینه و متن می‌تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.

برای دریافت آخرین نسخه از برنامه Gmail می‌توانید بر روی لینک گوگل پلی که در انتهای مطلب قرار گرفته استفاده کنید. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که Dark Mode برای شما در دسترس قرار بگیرد. چراکه این امکان در حال حاضر برای همه عرضه نشده است، اما در آینده‌ای نزدیک این اتفاق خواهد افتاد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب