پنجره دوجداره پنجره دوجداره
اپل بزرگ‌ترین فروشنده اسمارت‌واچ در جهان است
پنج‌شنبه 7 نوامبر 2019 8 ماه قبل

اپل بزرگ‌ترین فروشنده اسمارت‌واچ در جهان است

چند فصل قبل و با اعلام برآورد موسسه Counterpoint Research در خصوص سهم حدودا یک‌سومی اپل از بازار جهانی اسمارت‌واچ، بسیاری از کاربران تصور می‌کردند که عملکرد غول کوپرتیونویی در این بازار خیره‌کننده بوده است. اما اکنون انتشار آخرین گزارش موسسه Strategy Analytics احتمالا ذهنیت شما را کاملا دگرگون خواهد کرد. بر این اساس اپل […]

نوشته اپل بزرگ‌ترین فروشنده اسمارت‌واچ در جهان است اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

چند فصل قبل و با اعلام برآورد موسسه Counterpoint Research در خصوص سهم حدودا یک‌سومی اپل از بازار جهانی اسمارت‌واچ، بسیاری از کاربران تصور می‌کردند که عملکرد غول کوپرتیونویی در این بازار خیره‌کننده بوده است. اما اکنون انتشار آخرین گزارش موسسه Strategy Analytics احتمالا ذهنیت شما را کاملا دگرگون خواهد کرد.

بر این اساس اپل واچ تقریبا نیمی از اسمارت‌واچ‌های فروخته شده در جهان طی ماه‌های جولای تا سپتامبر سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد. بدین‌ترتیب از مجموع ۱۴٫۲ میلیون دستگاه اسمارت‌واچ فروخته شده طی ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۹ تقریبا ۶٫۸ میلیون واحد آن‌ها متعلق به اپل واچ بوده است. گزارش فوق به رشد ۴۲ درصدی بازار و پیشرفت صنعت ساعت‌های هوشمند نسبت به سال گذشته اشاره می‌کند؛ پدیده‌ای که دستاورد اپل را بیش‌ازپیش برجسته خواهد کرد. از این گذشته، تلاش یک کمپانی برای افزایش میزان فروش و ارتقاء سهم خود در بازارهایی با رشد فزآینده، ۲ مقوله کاملا متفاوت از یکدیگر به‌شمار می‌روند.

صرف‌نظر از عقیده شخصی شما، سهم اپل واچ از بازار طی ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ معادل ۴۵ درصد بود و اکنون این سهم به ۴۷٫۹ درصد افزایش یافته است. بعلاوه فروش اپل واچ در چارچوب زمانی ماه جولای تا سپتامبر سال گذشته معادل ۴٫۵ میلیون دستگاه بود و اکنون این رقم، رشد حداقل ۲٫۳ میلیون واحدی را تجربه نموده است. یقینا بایستی خاطرنشان کرد که اسمارت‌واچ‌های فوق‌العاده سری ۵ اپل در دستیابی غول کوپرتینویی به چنین موفقیتی چندان موثر نبوده‌اند؛ چرا که عرضه تجاری اپل واچ‌های سری ۵ حدودا ۱ هفته پیش از پایان دوره زمانی ۳ ماهه مذکور آغاز شد.

بدین‌ترتیب کمپانی برای ادامه روند افزایش فروش و ارتقاء سهم خود از بازار طی ۳ ماهه چهارم سال و ایام تعطیلات مهم و همواره رقابتی احتمالا با مشکل چندانی مواجه نخواهد شد.

از سوی دیگر، عملکرد سامسونگ طی ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۹ نیز احتمالا برای غول کره‌ای رضایت‌بخش خواهد بود؛ چرا که میزان فروش اسمارت‌واچ‌های سامسونگ طی این دوره در مقایسه با ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ حدودا ۷۳ درصد افزایش یافته و از ۱٫۱ میلیون به ۱٫۹ میلیون دستگاه رسیده است. بدیهی است که فروش ۱٫۹ میلیون دستگاهی یک محصول در مقیاس کلان چندان فوق‌العاده به‌نظر نمی‌رسد؛ اما سهم متوسط ۱۳٫۴ درصدی سامسونگ از بازار را تضمین می‌کند. با این‌حال پس از تلاش‌ها و آزمایشات فراوان سامسونگ طی سالیان گذشته، اکنون به‌نظر می‌رسد که کمپانی بالاخره راه خود را پیدا کرده و به لطف اسمارت‌واچ جدیدا عرضه شده گلکسی واچ اکتیو ۲ قصد دارد فروش خود طی ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ را مجددا افزایش دهد.

کمپانی فیت‌بیت نیز یک دوره ۳ ماهه کاملا معمولی را پشت سر گذاشت و در جایگاه سوم قرار گرفت. میزان فروش این برند در مقایسه با ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ با رشد بسیار ناچیز ۱۰۰ هزار دستگاهی مواجه شد. بدین‌ترتیب سهم ۱۵ درصدی فیت‌بیت از بازار جهانی اسمارت‌واچ طی ۳ ماهه سوم پارسال به ۱۱٫۳ درصد تقلیل پیدا کرد. خوش‌بختانه به‌نظر می‌رسد که گوگل نیز دست‌به‌کار شده و خود را برای حضوری قدرتمند در بازار ساعت‌های هوشمند آماده می‌کند. بنابراین در آینده احتمالا شاهد عرضه پیکسل واچ اسطوره‌ای گوگل به بازار خواهیم بود.

نوشته اپل بزرگ‌ترین فروشنده اسمارت‌واچ در جهان است اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب