هارد دیسک‌های ۱۸ و ۲۰ ترابایتی سیگیت سال آینده می‌آیند: ۵۰ ترابایتی ها برای ۲۰۲۶
پنج‌شنبه 7 نوامبر 2019 4 هفته قبل

هارد دیسک‌های ۱۸ و ۲۰ ترابایتی سیگیت سال آینده می‌آیند: ۵۰ ترابایتی ها برای ۲۰۲۶

سیگیت، از مهم‌ترین سازندگان ذخیره‌ساز در جهان نقشه راه خود برای چند سال آینده این صنعت را به نمایش گذاشته است و اطلاعات هیجان انگیزی در این نقشه در اختیار کاربران قرار داده شده است. در حالی که SSDها بسیار محبوب شده‌اند و اکثر کاربران روی به استفاده از …

هارد دیسک‌های 18 و 20 ترابایتی سیگیت سال آینده می‌آیند: 50 ترابایتی ها برای 2026

سیگیت، از مهم‌ترین سازندگان ذخیره‌ساز در جهان نقشه راه خود برای چند سال آینده این صنعت را به نمایش گذاشته است و اطلاعات هیجان انگیزی در این نقشه در اختیار کاربران قرار داده شده است. در حالی که SSDها بسیار محبوب شده‌اند و اکثر کاربران روی به استفاده از آنها در زمینه‌های مختلف خصوصا کامپیوترهای دسکتاپ آورده‌اند، هارد دیسک‌ها با وجود فناوری قدیمی‌تر و سرعت پائین‌تری که نسبت به SSDها دارند همچنان به علت ظرفیت بالایی که در قبال قیمت مناسب ارائه میدهند محبوبیت زیادی دارند.

نقشه راه سیگیت نشان میدهد این کمپانی پیش بینی میکند در سال‌های آتی نیز هارد دیسک‌ها از انتخاب‌های اصلی کاربران برای ذخیره‌سازی اطلاعات خواهند بود. سیگیت موفق شده با استفاده از دستاوردهای جدید و فناوری‌های تازه‌ای همچون HAMR ظرفیت هارد دیسک‌های نسل‌های آینده به طور قابل توجهی افزایش دهد. این کمپانی قصد دارد اولین نسل از هارد دیسک‌های ۱۸ و ۲۰ ترابایتی را در سال ۲۰۲۰ روانه بازار کند.

سیگیت اخیرا اقدام به عرضه هارد دیسک‌های ۱۶ ترابایتی خود کرده است. این نسل از هارددیسک‌ها برای ظرفیت ۱۸ ترابایتی همچنان از فناوری نسل‌های قدیمی تر مانند CMR بهره‌مند خواهند بود اما برای ظرفیت ۲۰ ترابایتی سیگیت از فناوری CMR برای سال ۲۰۲۰ استفاده خواهند کرد. سپس سیگیت از فناوری پیشرفته‌تری با عنوان HAMR برای ساخت هارددیسک های ۲۰ ترابایتی با عملکرد بالاتر استفاده خواهد کرد. سیگیت خود را برای تولید هارددیسک هایی با ظرفیت ۵۰ ترابایت در ۷ سال آینده آماده کرده است که باید دید صنعت ذخیره‌سازها در آن سال به چه شکل خواهد درآمد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

آخرین اخبار

دسته بندی موضوعی

تابناك وب بام وب تابناك وب بام وب تابناك وب تابناك وب